Wybór plotera cz. 6. Możliwość rozbudowy o dodatkowe opcje. Jak usprawnić sobie drukowanie?

Możliwość rozbudowy o dodatkowe opcje. Jak usprawnić sobie drukowanie?
Najczęściej oferowanymi opcjami rozszerzającymi możliwości oraz funkcjonalność ploterów są:
– składarki
– skanery wielkoformatowe
– język opisu strony Adobe Postscript
– oprogramowanie zarządzające
– układarki
Oczywiście zakup wymienionych opcji związany jest głównie z liczbą generowanych wydruków oraz naszymi potrzebami.
Składarki pracujące jako urządzenia wolno stojące lub w zestawie, kupowane są z myślą znacznego skrócenia czasu obrobienia produktu finalnego, jakim jest arkusz papieru z nadrukiem. Dzięki tym urządzeniom możemy w szybki i prosty sposób złożyć arkusze zgodnie z istniejącymi standardami do postaci wymaganej w celu np. wpięcia do segregatora.

Skaner wielkoformatowy niezbędny jest do zamiany wersji papierowej w postać cyfrową dla celów archiwizacyjnych, do dalszej obróbki lub dlatego, że istnieje wymóg dostarczenia całej dokumentacji w postaci cyfrowej. Coraz większym konkurentem dla skanerów wolno stojących są wielkoformatowe urządzenia wielofunkcyjne, o których postaram się napisać w następnych artykułach.

Język opisu strony Adobe Postscript jest często wymagany przez stosowane oprogramowanie lub wynika ze specyfiki obrabianych plików.

Oprogramowanie zarządzające ma nam głównie pomóc w pracy z wieloma drukarkami, nadzorować stan drukarek, sprawdzać błędy w plikach, tworzyć kolejkę wydruków, kontrolować odwzorowanie kolorów itp. Bardzo często producent danego urządzenia oferuje swoje rozwiązania, ale jest na rynku wielu innych twórców – dotyczy to zwłaszcza zastosowań graficznych.

Układarki służą jako stoły odbiorcze dużej liczby zadrukowanych arkuszy papieru. Stosuje się je wówczas, gdy ze względu na dużą liczbę wydruków, kosz nie jest w stanie ich odebrać lub gdy nie chcemy, aby arkusze ulegały zgnieceniom.

⇐ Powrót do artykułu “Wybór plotera atramentowego”

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony www.wyplot.pl

Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz lub zadzwoń do nas. Nasz konsultant dostępny jest pod numerem telefonu:

71 341 45 32

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *